هزاران مشتری در انتظارند تا محصولات شما را خریداری کنند.

چرا محصولات خود را بر بستر چابک مارکت بفروش برسانیم؟

چابک مارکت
رفیق ، شریک و همراه شما و پشتیبان مشتریان شماست.

خدمات ما به فروشندگان چابک:

  • پنل حرفه ای برای درج محصولات و بروزرسانی خودکار
  • تبلیغات مستمر در سایتهای پر بازدید و موتورهای جستجوی کالا ، رایگان
  • تسویه سریع و هفتگی ، بعد از رسیدن سفارش به دست مشتری

قوانین فروشندگان چابک :

ساخت فروشگاه در چابک مارکت کاملا رایگان بوده و چابک مارکت هیچ مبلغی از فروشنده بابت استفاده از این خدمات دریافت نمی نماید. تبلیغات برای کلیه کالاهای فروشندگان در سایت های موتور جستجو کالا مثل ترب و ایمالز و … و یا تبلیغ در سایت های پر بازدید  از طریق تبلیغات یکتانت و نجوا و دیگر سرویسهای تبلیغاتی بنری و کلیکی و پوش نوتیفیکشن کاملا رایگان بوده و از طرف چابک مارکت هزینه ها پرداخت شده و برای فروشندگان رایگان می باشد .لذا انتظار از فروشنده محترم هست تا در تامین به موقع و یا ثبت موجودی و قیمت گذاری رقابتی با ما همکاری نمایند . 

کمیسیون دریافتی از فروشگاه ها تنها از فروش محصولات شما می باشد و صرف هزینه تبلیغات و امور مربوط به سایت و هزینه های چابک مارکت می شود .  “

هدف ما ایجاد یک محیط سالم و امن در چابک مارکت است. به همین دلیل قوانین چابک مارکت به عنوان یک مرجع برای همه کاربران چابک مارکت از جمله خریدارن و فروشندگان به منظور سالم نگه داشتن این محیط برای خرید و فروش تدوین شده و لازم الاجراست. ما متعهد به حفظ محیطی امن با تلاش تک تک شما هستیم.
هر فردی درمقام مصرف کننده دارای حقوقی است که این حقوق می بایست از جانب تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات محترم شمرده شود.
این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسط های الکترونیکی و با استفاده از سیستم های ارتباطی جدید به کار می رود.
امنیت خرید و فروش و آسودگی خاطر فروشندگان از مسائل حائز اهمیت برای چابک مارکت است و همواره می کوشد در این راستا فروشی آسان، امن و لذت بخشی را برای فروشندگان خود پدید آورد. چابک مارکت به تمامی فروشندگان گرامی توصیه می نماید کلیه موارد ذیل را به دقت مطالعه نمایند ، تا در هنگام فروش کالا دچار مشکل نگردند. کلیه اصول و قوانین ‏چابک مارکت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق فروشنده و مصرف کننده می باشد.

قوانین عمومی

فروشندگان کالا در چابک مارکت و استفاده از خدمات این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه ی استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات چابک مارکت است. توجه داشته باشید که فروش کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین چابک مارکت از سوی فروشنده می باشد.
قوانين و مقررات چابک مارکت همواره با هدف ارائه خدمات بهتر و مطمئن تر بروز خواهد شد. . هر كاربر چابک مارکت تأييد مي نمايد كه همواره صفحه قوانين و مقررات را مطالعه نموده و كليه شرايط را پذيرفته است.

قوانین ثبت محصول

فروشندگان می توانند کالاهای خود را بدون هیچ گونه هزینه ای و به صورت رایگان در چابک مارکت ثبت نمایند. کالا باید حتما نو و سالم باشند و از ثبت کالاهای دسته دوم و کارکرده خودداری فرمایند. در هنگام ثبت کالا بایستی اطلاعات موثر در تصمیم گیری مصرف کنندگان جهت خرید در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند و قوانین ذیل را رعایت فرمایند:

1. ثبت مشخصات فنی و ویژگیهای کاربردی کالا به صورت صحیح و کامل ( در صورتی که کالای شما اصل نبوده حتما در بخش مشخصات محصول بیان نمایید در غیر این صورت کالای شما اصل تلقی می گردد.)
2. فروشندگان در تبليغ كالای خود نبايد مرتكب فعل يا ترك‌ فعلي شوند كه سبب مشتبه شدن و يا فريب مخاطب از حيث كميت و كيفيت شود.
3. فروشندگان براي فروش كالای خود تبليغ مي‌كنند نبايد ‌سلامتي افراد را به خطر اندازند.
4. فروشنده بايد به نحوي تبليغ كند كه مصرف كننده به طور دقيق،‌صحيح و روشن اطلاعات مربوط به كالا را درك كند.
5. مسئولیت درج محصولات و اطلاعات محصول و تعیین و درج قیمت کالا بر عهده فروشنده می باشد. ارائه سیاست های قیمت گذاری ثابت و مشخص و رقابتی حداقل برابر با قیمت کالا های همانند در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و غیر اینترنتی ) باعث افزایش فروش کالای شما خواهد گردید. فروشندگان در چابک مارکت برای تعیین قیمت در سطح و همانند سایر فروشگاه های اینترنتی میتوانند قیمت گذاری کنند و نه بالاتر از سایر فروشگاه ها.
6. ثبت کلیه هزینه هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (از جمله قیمت کالا میزان مالیات، هزینه حمل)

توجه فرمایید از فروش کالاهایی که خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند ممانعت به عمل خواهد آمد. به این جهت، چابک مارکت برای رفاه حال فروشندگان، یک لیست از کالاهای ممنوعه و غیرقابل فروش بر روی چابک مارکت را در اختیار شما می گذارد. توجه داشته باشید که کلیه مسئولیت ها و عواقب فروش کالای ممنوعه موجود در لیست زیر بر عهده فروشنده کالا بوده و چابک مارکت مختار است خرید این گونه کالاها را بدون هماهنگی با خریدار و یا فروشنده در هر مرحله از خرید  لغو نماید.

لیست کالاهای غیر قابل فروش در چابک مارکت در انتهای این صفحه ذکر شده است .

ارسال کالا به خریدار

چابک مارکت پس از صدور صورت حساب و تکمیل عملیات خرید توسط خریدار یک نسخه از سفارش برای مشتری و یک نسخه برای فروشگاه ارسال خواهد کرد. فروشنده از طریق پیام کوتاه از فروش یکی از محصولات فروشگاهش مطلع می‌گردد.
فروشنده می بایست حداکثر طی زمان ثبت کرده در محصول اقدام به ارسال سفارش به آدرس مشتری که در بخش فروش فروشگاه توسط چابک مارکت اعلام گردیده نموده و  کد رهگیری مرسوله را در بخش فروش فروشگاه در محصول فروخته شده وارد نماید.
در صورت عدم ثبت کد رهگیری معتبر توسط فروشنده در موئد مقرر فاکتور “ارسال نشده” تلقی می گردد و ممکن است هر لحظه بنا به درخواست خریدار فاکتور لغو شده و مبلغ پرداختی به خریدار استرداد یابد در این حالت  مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر احتمالی بر عهده فروشنده خواهد بود.
تحویل سالم کالا به خریدار در محل آدرس ثبت شده خریدار بخشی از تعهدات فروشنده بوده و در صورت آسیب کالا در روند ارسال مسئولیت پیگیری و رفع مشکل با فروشنده کالا خواهد بود.

از آنجایی که ارسال کالا به خریدار و مرجوع نمودن کالا مستلزم هزینه و زمان می باشد، لازم است فروشده دقت کافی در ارسال کالا ها، مطابق سفارش خریدار را داشته باشد تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری نماید. همچونین در صورتی که فروشنده اقدام به ارسال کالایی خارج از فاکتور پرداخت شده توسط خریدار نموده و یا اقدام به ارسال کالای جایگزین بدون هماهنگی با پشتیبانی چابک مارکت نماید، هیچگونه مسئولیتی در جهت پیگیری اینگونه موارد متوجه پشتیبانی چابک مارکت نخواهد بود.

نکته :

فروشنده میتواند  برروی بسته ی ارسالی مشخصات کالا (مثل رنگ، سایز یا مشخصات درج شده روی بدنه کالا ) را درج نمایید تا در صورت مغایرت داشتن محصول با خرید ثبت شده، خریدار نیازی به باز نمودن بسته نداشته باشد.

احترام به حریم خصوصی اشخاص

لازم است در کلیه ارتباطاتی که به دلیل استفاده از خدمات چابک مارکت بین خریدار و فروشنده ایجاد می گردد هویت فروشنده یا خریدار و قصد وی از ایجاد تماس به طور روشن و صریح در شروع مکالمه بیان شود. هرگونه تماسی باید به روشی معقول در وقت مناسب برقرار شود تا مانع از مزاحمت گردد.

قوانین حاکم بر فروش

فروشگاه می بایست حداقل از ساعت 9 الی 16 در تمامی روزهای کاری بجز تعطیلات رسمی کشور پاسخگوی تماس مشتریان و کارشناس چابک مارکت باشند. در صورتي كه فروشنده، كالای ديگري غير از موضوع معامله‌ يا تعهد را براي خریدار ارسال نمايد، كالا ارجاع داده مي‌شود و هزينه ارسال و بازگشت کالا به عهده فروشنده خواهد بود.
در خواست دریافت هرگونه وجه از خریدار خارج از چابک مارکت خلاف قوانین چابک مارکت می باشد و در صورت مشاهده و یا گزارشی از سوی خریداران از ادامه فعالیت فروشگاه جلوگیری می گردد.
فروش کالا به مشتری نهایی توسط فروشنده صورت می پذیرد و چابک مارکت صرفا زیر ساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری بر عهده فروشنده می باشد و چابک مارکت هیچ مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد.
در صورت صدور فاکتور در وجه و یا بنام چابک مارکت و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تایید این شرکت نبوده و همچنین این شرکت هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارت وارده به عهده فروشنده خواهد بود.
فروشنده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی به مشتری مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. همچنین کالاهای نو و سالم و مطابق توصیفات اعلام شده از نظر کیفیت، رنگ، اندازه، جنس، نحوه نگهداری و شستشو و سایر ویژگیها خواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به چابک مارکت، یا مشتری نهایی وارد آید، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود.
فروشنده اعلام می دارد که مالک کالا بوده و معارض ندارد و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)،مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی،متعلق به اوست یا حق بهره برداری از این حقوق و عرضه کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد.
فروشنده مسئول به روز نگهداری موجودی و قیمت محصولاتی که در فروشگاه خود قرار داده‌اند هستند. فروشنده متعهد است که در صورت اعمال هر گونه تغییر در نوع بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیف های ارائه شده در اسرع وقت کالای ثبت شده را ویرایش و به روز نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به چابک مارکت و مشتری نهایی، بر عهده فروشنده می باشد.
مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت بر عهده فروشنده می باشد و چابک مارکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد. تنها در صورت بروز هر گونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا) چابک مارکت نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود. بر مبنای نظر کارشناسی چابک مارکت، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.
فروشندگان موظفند کلیه اطلاعات ارسالی از طرف چابک مارکت، از جمله مشخصات خریدار را نزد خود محرمانه نگاه دارند. مسئولیت هر گونه سوء استفاده از این مشخصات بر عهده فروشنده می باشد.
چابک مارکت پس از تایید خریدار و یا اتمام 7 روز ضمانت کالا، بهای محصولات فروش رفته را (به غیر از سفارشات عودت داده شده) که از مشتری دریافت کرده،  طی حواله بانکی به فروشنده پرداخت خواهد نمود.
در صورت مغایرت در حساب ها، تنها طی 7 روز پس از انجام پرداخت می توانند مراتب را به چابک مارکت اعلام نمایند. بدیهی است پس از این بازه زمانی، هیچ گونه تغییری اعمال نخواهد شد.
چابک مارکت در کلیه مراحل فروش کالا از لحظه انجام شدن خرید تا تسویه حساب با فروشنده ممکن است جهت انجام هماهنگی بیشتر و یا اطلاع رسانی شرایط خاص با فروشنده  تماس تلفنی برقرار نماید. لازم است فروشنده در روزهای کاری  ساعات 9 الی 16 به شماره تماس ثبت شده خود در چابک مارکت پاسخگویی داشته باشد. در صورت عدم پاسخگویی فروشنده به تماس تلفنی کارشناسان فروش، چابک مارکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال متضرر شدن احتمالی فروشنده نخواهد داشت.

ضمانت بازگشت کالا

فروشنده کالا می بایست  حداقل هفت روز كاري، وقت‌ براي “انصراف از خرید”  توسط خریدار بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل برای محصولات خود داشته باشد.‌ تنها هزينه تحميلي بر خریدار هزينه ارسال و باز پس فرستادن كالا خواهد بود.
ضمانت بازگشت کالا بر اساس قوانین مندرج در صفحه شرایط بازگشت کالا خواهد بود. شروع اعمال حق انصراف 7 روز از تاريخ تسليم كالا به مصرف کننده خواهد بود.
به محض استفاده مصرف كننده از حق “انصراف از خرید”، فروشنده توافق می نمایند عودت کالا تا 7 روز از زمان تحویل به مشتریان قابل قبول باشد. “انصراف از خرید” خریدار در مواردي كه شرايط خاصي بر نوع كالا حاكم است اجرا نخواهد شد.

لازم به ذکر است در هنگام عودت کالا توسط خریدار و پذیرش کالا توسط فروشنده ، بسته به نوع کالا و مشکل اعلام شده توسط خریدار ، فروشگاه موظف است حداکثر تا 48 ساعت کاری نتایج تست  و دریافت کالا را به چابک مارکت اعلام فرمایند در غیر این صورت وجه پرداختی به خریدار باز خواهد گشت.

عدم تامین کالا

در صورت عدم تامین و ارسال کالا توسط فروشنده طی  48 ساعت کاری، چابک مارکت میتواند راسا نسبت به لغو سفارش اقدام نموده و فروشنده متعهد به پرداخت جریمه خواهد بود. ( کمیسیون سفارشات لغو شده از طرف فروشنده به دلیل بالا بودن هزینه های تبلیغات برای چابک و رایگان بودن تبلیغات برای فروشنده کسر می شود )

حل اختلاف

در صورت بروز اختلاف میان خریدار و فروشنده و یا هر گونه اختلاف در رابطه با قوانین و یا در تفسیر مفاد آن ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره مورد را رفع نمایند. در صورتی که مشکل طی مذاکره بین خریدار و فروشنده مرتفع نگردد موضوع به بخش داوری چابک مارکت ارجاع شده و نماینده چابک مارکت در صورت لزوم با دریافت مستندات لازم از خریدار و فروشنده نسبت به بررسی موضوع اقدام نموده و نتیجه را به طرفین اعلام می نماید. لازم به ذکر است نتیجه اعلام شده  توسط نماینده چابک مارکت برای خریدار و فروشنده لازم الاجراست. و چابک مارکت نیز مطابق نظر نماینده داوری در صورت لزوم اقدام به واریز وجه به حساب خریدار و یا فروشنده می نماید و مسئولیت چابک مارکت در زمینه حل مشکل خاتمه یافته تلقی می گردد. در این حالت در صورتی که همچونان یکی از طرفین نسبت به نتیجه اعتراض داشته باشد میبایست نسبت به پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی صلاح قضائي در شیراز اقدام نماید

نقض قوانین و خدمات چابک مارکت

در صورت نقض قوانین چابک مارکت توسط فروشنده چابک مارکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که از ادامه فعالیت فروشگاه، یا فروش کالا و یا ادامه فعالیت کاربر جلوگیری نماید.

قوانین جریمه فروشگاه

چابک مارکت جهت حفظ کیفیت فروشگاه ها و ایجاد تجربه مطلوب برای خریداران و در نتیجه افزایش فروش فروشگاه ها، اقدام به اخذ مبلغی به عنوان جریمه عدم ارسال کالا و لغو سفارش از فروشگاه می نماید. این مبلغ به عنوان کد تخفیف به مشتری داده می شود تا از محصولات دیگر سایت سفارش ثبت نماید . مبلغ جریمه 20000 تومان برابر با یک کد تخفیف ارسال رایگان می باشد .

لغو شدن خرید توسط فروشنده و تاخیر در ارسال کالا تجربه نامطلوبی از خرید در چابک مارکت را برای خریداران رقم خواهد زد و منجر به کاهش اطمینان و تمایل به خرید مجدد از چابک مارکت برای آنها خواهد شد. در این حالت نه تنها فروشنده مذکور بلکه همه فروشندگان چابک مارکت متضرر خواهند شد. لذا چابک مارکت برای جلوگیری از این موضوع و حفاظت از دیگر فروشندگان خود جریمه های برای این موارد در نظر گرفته است.  جریمه لغو فاکتور به صورت امتیازی و نقدی بر اساس مبلغ فاکتور و مدت زمان تاخیر در لغو فاکتور محاسبه می گردد.

با قبول قوانین هنگام ساخت فروشگاه در چابک مارکت شما تایید می نمایید که چابک مارکت این حق را داراست در صورت وقوع هر یک از موارد ذکر شده در لیست زیر، مبلغ تعیین شده را از ودیعه فروشگاه کسر نماید.

عدم پاسخگویی فروشنده منجر به لغو فاکتور
پس از انجام شدن هر خرید کارشناسان چابک مارکت جهت پیگیری ارسال کالا با فروشنده تماس خواهند گرفت. همچنین انجام شدن خرید از طریق پیامک و نوتیفیکیشن به فروشنده اعلام می گردد. در صورت عدم پاسخگویی فروشنده به تماس تلفنی کارشناس چابک مارکت ، فاکتور لغو و فروشنده مبلغ 20 هزار تومان جریمه می گردد. و در عملکرد فروشگاه نمره منفی ثبت می شود .

لغو خرید توسط فروشنده
لازم است فروشنده به صورت دوره ای محصولات خود را بررسی نموده، موجودی و قیمت آنها را همواره به روز نگاه دارد. در صورتی که کالایی از فروشگاه خریداری شود و فروشنده به دلیل مغایرت قیمت و یا اتمام موجودی امکان ارسال کالا را نداشته باشد می تواند فاکتور خود را لغو نماید و اقدام به ساخت کوپن تخفیف ( به میزان 20000 تومان ) نماید و آن را در اختیار مشتری قرار داده تا از محصولات فروشگاه خود کالای دیگری را خرید نماید .

( کمیسیون سفارشات لغو شده از طرف فروشنده به دلیل بالا بودن هزینه های تبلیغات برای چابک و رایگان بودن تبلیغات برای فروشنده کسر می شود )

لغو خرید بدلیل ارسال کالای مشکل دار
در صورت ارسال کالای مشکل دار توسط فروشنده و محرز شدن مشکل دار بودن کالا توسط چابک مارکت و استرداد کالا توسط خریدار فروشگاه مشمول جریمه می باشد و هزینه ارسال و برگشت نیز بعهده فروشنده می باشد . 

تاخیر در ارسال کالا
در صورتی که مدت زمان ارسال کالا توسط فروشنده بیش از زمانی که هنگام ساخت محصول قید نموده است گردد  مبلغ 5000 هزار تومان به عنوان جریمه از فروشگاه کسر می گردد.

ثبت کد رهگیری نامعتبر
در صورتی که فروشنده کالا اقدام به ثبت کد رهگیری نامعتبر نماید  مبلغ هزار تومان به عنوان جریمه از فروشگاه کسر می گردد.

ارجاع به خرید مستقیم خارج از سیستم چابک مارکت
در صورتی که برای چابک مارکت محرز گردد که یک فروشنده کاربران چابک مارکت را بر خلاف قوانین به خرید خارج از سیستم چابک مارکت تشویق و یا ارجاع می نماید، از آنجایی که این عمل باعث مخدوش شدن امنیت چابک مارکت در نظر خریدار و در نتیجه متضرر شدن دیگر فروشندگان میگردد در این صورت مبلغ 50000 هزار تومان به عنوان جریمه از ودیعه فروشگاه کسر می گردد.

تقلب فروشنده
در صورتی که برای چابک مارکت محرز گردد که یک فروشنده به هر دلیلی اقدام به انجام هر گونه تقلب و یا خرید و فروش غیر واقعی می نماید، فروشگاه و کاربر مورد نظر مسدود شده و معادل 50000 تومان جریمه اعمال می گردد. همچنین چابک مارکت این حق را داراست در صورتی که انجام تقلب فروشنده منجر به ضرر و زیان به چابک مارکت شده باشد تا دو برابر مبلغ ضرر و زیان وارده از فاکتور های فروشگاه کسر نماید. همچنین حق هر گونه اقدام حقوقی مورد نیاز برای چابک مارکت محفوظ است.

اهانت فروشنده
از آنجایی که رعایت احترام متقابل میان کارشناسان، فروشندگان و خریداران از اولیت های چابک مارکت است، در صورت محرز شدن اهانت فروشنده به خریداران و یا کارشناسان چابک مارکت، فروشگاه و کاربر مورد نظر مسدود شده و معادل 20000 تومان جریمه فروشنده در نظر گرفته خواهد شد. همچنین حق هر گونه اقدام حقوقی برای چابک مارکت محفوظ است.

در صورتی که به دلیل هر یک از موارد بالا فروشگاه مشمول جریمه شود ، سیستم به صورت خودکار مبلغ کسر شده را از اولین فاکتور فروشنده که با وی تسویه حساب شود کسر نموده و ما بقی به حساب فروشنده واریز می شود.

انتخاب تصویر

بدون شک خریداران علاقه مند به لیستی با عکس های با کیفیت هستند. داشتن یک تصویر مناسب برای فروشگاه و محصول ، می تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان فروش و معرفی شما به کاربران داشته باشد. لذا از شما تقاضا می نماییم قوانین انتخاب تصاویر چابک مارکت را رعایت فرمایید.
1: عدم استفاده از تصاویر بی کیفیت و بدون موضوعیت با فروشگاه یا محصول.
2: عدم استفاده از تصاویری که بر روی آنها آگهی وب سایت خاصی درج شده باشند.
3: عدم استفاده از تصاویری که صرفا جهت تبلیغات باشند.
4: عدم استفاده از تصاویر بانوان ایرانی بدون پوشش رسمی کشور.
5: عدم استفاده از تصاویر بانوان خارجی بدون پوشش مناسب .
6: عدم استفاده از تصاویری که مغاير با شئونات اخلاقی، ملی و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند.
7: عدم استفاده از تصاویر با موضوعات سیاسی.
8: عدم استفاده از تصاویری که به حریم خصوصی افراد تجاوز کند.
9: عدم استفاده از تصاویری که به هر نحو در کشور ایران غیر مجاز می باشد.
10: عدم استفاده از تصاویر با آرم موسسات و ارگان های دولتی .
11: عدم استفاده بدون مجوز از نشان های تجاری ثبت شده رسمی در ایران
12: عدم استفاده ار تصاویر با عکس مقامات و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی‌.
بدیهی است با استفاده از خدمات چابک مارکت ، فروشنده کالا تایید مینماید که مسئولیت قانونی هرگونه تخطی از موراد ذکر شده فوق و همچونین جبران خسارات وارده به هر شخص حقیقی و حقوقی را بر عهده داشته و چابک مارکت مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

نام/ توضیحات/ مشخصات فنی محصول

1: نام و توضیحات وارد شده باید مطابق محصولتان باشد.
2 : توضیحات و مشخصات محصول نباید خلاف واقع باشد.
3: در توضیحات و مشخصات محصول خود نبايد مرتكب فعل يا ترك‌ فعلي شوند كه سبب مشتبه شدن و يا فريب مخاطب از حيث كميت و كيفيت شود.
4: نام، توضیحات و مشخصات فنی می بایست با املاء صحیح وارد شوند، استفاده از کلمات به نحوی که در محاوره استفاده می شوند مورد پذیرش نیست.
5: استفاده از کلمات و عبارات رکیک، سیاسی و خلاف قوانین و عرف کشور ممنوع می باشد.
6: انتخاب کلماتی که مغایر قوانین و عرف حاکم بر کشور بوده و یا دارای مضامین سیاسی، دینی و یا تبلیغی باشند ممنوع می باشد.

قیمت گذاری

قیمت گذاری محصول باید رقابتی، منطقی و در حدود  سایر فروشگاه ها اعم از اینترنتی و غیر اینترنتی باشد. در صورتی که چابک مارکت قیمت گذاری یک محصول را غیر واقعی و در جهت آسیب به سایر فروشگاه ها تشخیص دهد ممکن است از ارائه آن محصول جلوگیری به عمل آورد.

لیست کالاهای ممنوعه

· الکل و انواع مشروبات الکلی
· حیوانات و محصولات حیات وحش (شامل حیوانات وحشی)
· آثار باستانی
· لوازم آرایشی دست دوم
· پول و تمبر تقلبی
· کارت های اعتباری
· ارز، بدون هیچ محدودیتی شامل ارز دیجیتالی
· مواد مخدر، دارو (با نسخه یا بی نسخه)، مواد توهم زا و یا موادی شبیه به مواد مخدر مرتبط با انحرافات جنسی
· تجهیزات مخابراتی، تجهیزات نظارت الکترونیکی و دیگر تجهیزات الکترونیکی مشابه مانند de-scrambler تلویزیون کابلی، اسکنر رادار، دستگاه های کنترل سیگنال ترافیک، دستگاه های استراق سمع و شنود
· محصولات تحریم شده
· اسلحه، مواد منفجره، تجهیزات نظامی، مهمات نظامی، سلاح هایی مانند اسپری فلفل، کپی دقیق اسلحه، سلاح های شک آور و غیره
· هر گونه مواد غذایی ( فروش مواد غذایی در چابک مارکت تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نمی باشد )
· اجناس مربوط به دولت یا پلیس مانند مدالها، نشانها و یا یونیفرمها
· اعضای بدن انسان و یا باقیمانده آن
· دستگاه های قفل شکن
· بلیط های بخت آزمایی
· آفت کش ها
· کالاهای تقلبی: از جمله کالاهای کپی شده، اقلام تقلبی و کپی های غیر مجاز از یک محصول و یا مواردی که ممکن است کپی رایت، علائم تجاری، و یا سایر حقوق معنوی اشخاص ثالث را نقض کند.
· دستگاه ها و هر گونه وسیله قمار
· اجناس مصادره شده
· سهام، سایر اوراق بهادار و تمبرهای قانونی
· توتون و تنباکو و مواد مربوطه، از جمله سیگارهای الکترونیکی
· اجناس زشت و ناپسند، فتنه ساز یا خیانت انگیز، پورنوگرافی
· کالاهای چاپ شده، کتابها، فیلم ها، ویدیوها و یا بازی های ویدئویی که در کشورغیرمجاز میباشند مانند آنهایی که به دین اسلام توهین کرده، فساد را شایع کرده، ایده تروریسم یا گروه های غیر مجاز را تشویق کرده، نفاق انگیز بین قومیت و ادیان کشور بوده، میهن دوستی را مورد تمسخر قرار داده و یا استعمار غرب یا شرق را ترویج میدهند.
· اجناس مسروقه
· اجناس با برچسب تقلبی
· کالاهای قاچاق
· هر نوع سند، مورد یا محصول که بر علیه بنیاد اسلام، عزت ملی، و امنیت عمومی باشد یا صلح را بر هم بزند.
· محصولاتی که توسط قانون ایران یا به دلایل مذهبی ممنوع شده یا که واردات و صادرات آنها در ایران با توجه به قوانین گمرکی ممنوع اعلام شده است.

و هر کالای ممنوعه دیگری یا کالای محدود شده توسط قانون برای خریدار و یا فروشنده و یا هر کالایی که موجب تشویق کارهای غیر قانونی شود.

منو اصلی